:::: MENU ::::

(d)VMQ CPU assignment calculator

Dal jsem do odkazů link na stažení mého excelu, který používám k „designu“ přidělování CPU k (d)VMQ.

Třeba se vám bude hodit 🙂


WSUS na WS2012R2 a SCCM 1802

Jen taková rychlovka k pondělku…

SCCM 1802 už nám krásně podporuje Microsoft SQL Server 2017.

A SCCM 1802 je podporovaný na Windows Server 2012 R2.

Microsoft SQL Server 2017 je podporovaný na Windows Server 2012 R2.

Takže se nabízí mít nainstalovanou SCCM 1802 s Microsoft SQL Server 2017 na Windows Server 2012 R2.

Ale! Pokud vám tam poběží i Software Update Point, tak tam musíte mít WSUS roli. Problém přichází ve chvíli, kdy chcete pro WSUS použít SQL databázi (a ne WID) – WSUS 2012 R2 totiž nepodporuje Microsoft SQL Server 2017. Ha! Takže se buď držte na starém SQLku, nebo mějte SUSDB jinde, nebo celý WSUS jinde a nebo použijte WID.


PowerShell překladač více IP adres na FQDN

 


WUG Days 2018

Už příští víkend se v Brně konají WUG Days 2018. Já tímto děkuji Davidovi za pozvání a příští týden se s vámi tedy rád potkám. Tento rok mám dvě přednášky a to opět nějak točící se okolo Hyper-V. Na první z nich se podíváme pod pokličku nasazení S2D na Windows Server 2016 a lehce zabrousíme i do novinek v nedávno oznámené LTSC verzi 2019. No a na mé druhé přednášce se těšte opět na Hyper-V madness  🙂 a novinky, které máme ve Windows Server 2016 a 1709 a co se chystá v 1803 a LTSC 2019. A taky se těšte na překvapení v podobě ne úplně známé a popsané novinky!

Více info o akci najdete zde. Těším se vás a na případnou zajímavou diskusi o přestávkách!

A teď trošku malé zamyšlení. Pokud jste si říkali, proč všude primárně řečním o Hyper-V a přitom se v praxi poslední dobou více živím System Centerem, „desítkama“, Intunem apod., tak je na to poměrně jednoduchá odpověď – jednak nabídek přednášek na SCCM/W10 apod. je poměrně dost a na Hyper-V moc ne, a druhak proto, že si rád mimo práci mozek zabavím trošku jinou technologií 😛

 

 


Jak vyčistit lokální computer Kerberos tickety?

Určitě se vám už taky mnohokrát stalo, že jste při instalaci různých služeb zapomněli dát počítačový účet serveru/stanice do správné AD skupiny (pomocí které jste měli řízené potřebné oprávnění) a tak jste po adhoc přidání do skupiny museli server/stanici restartovat, aby se členství projevilo.

Nám se to občas stává při nasazování SCCM, SCOM či SCO a protože ne vždy si můžete restart serveru hned dovolit, tak by bylo dobré, kdyby to šlo i bez něj. A ono to jde. Stačí použít klasický příkaz klist a jen použít ten správný logon ID. Pro local system je to ID vždy stejné, takže ten příkaz pak vypadá takto:

Musíte to samozřejmě spouštět jako admin… A pozor! Nepouštějte to v powershellu, ale opravdu v cmd, jinak to ne vždy nefunguje. Pokud už jste ale zvyklí pouštět vždy rovnou PowerShell Host, tak si to stačí jen zavolat přes CMD /C a taky vám to pak vždy pojede:

Tak příště už bez restartu 😉

 


A je to tu – SCCM 1802 – jak upgradovat?

Po delší době se zas vracím k blogu a omlouvám se vám čtěnářům za tak dlouhou odmlku.

Nedávno nám vyšla nová verze SCCM a to 1802. Přináší mnoho novinek a také mnoho funkcionalit konečně přechází z preview režimu do fully supported, např. Cloud Management Gateway.

Oznámení o nové verzi je už cca týden staré, ale pokud zběsile klikáte v SCCM konzoli na Check for Updates, tak 1802ku stejně asi nevidíte. Je to proto, že rollout je ve vlnách a není veřejně dostupné, kdy se v našem regionu dočkáme. Pokud ale chvátáte (jako já), tak můžete lehce SCCMku pomoct. Sosněte si skript zde a jen ho spusťte s použitím parametru SiteServer.

Pak už byste měli po stisknutí Check for Updates vidět novou verzi téměř okamžitě a být tak schopni ji nainstalovat.

Mimochodem 1802ka by měla být dostupná také už jako přímá instalace (jedná se o tzv. baseline version) a tak případné nove sites bude možné instalovat rovnou jako 1802.

Více detailů o novinkách najdete tady.HYPERCON 3.0: Datumy fixnuty

Další HYPERCON bude, o tom snad nebylo pochyb 🙂 V tuto chvíli už jsou dány i datumy a místa konání.

V Novém Jičině se opět potkáme ještě tento rok (21.-22.11.) a v Praze až v roce 2018 (24.1.-25.1.).

Program připravujeme. Těšit se už teď ale můžete na super přednášky a nově i workshopy! Nebudou chybět zas zajímavé ceny. Nezapomeňte si tedy již vyblokovat kalendář.

Registrace je v tuto chvíli otevřena pro lokalitu Nový Jičín.

Sledujte www.hypercon.cz


Update rozbíjí WLAN auth přes RADIUS

Microsoft vydal update KB4025335, který ale rozbíjí ověřování na WLAN přes NPS (RADIUS). Tento update už je superseednutý updatem KB4034681.

Pokud už to máte rozbité, tak je potřeba sáhnout do registrů a nastavit SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RasMan\PPP\EAP\13\DisableEndEntityClientCertCheck na hodnotu 0.

Restart to nepotřebuje a s nainstalovaným blbým updatem už si nemusíte lámat hlavu.


Teď jedu na Azure DNS

Včera jsem se pustil do přesunu hostovaného veřejného DNSka do Microsoft Azure. Kolega Dan mě na to upozornil, tak proč to nezkusit. Byl jsem naprosto mile překvapen, jak jednoduché to celé bylo.

V Azure portálu jsem si přidal z marketplacu DNS ZONE. Při vytváření stačí zadat DNS zone jméno a hotovka.

Pak už jen přidáváte jednotlivé DNS záznamy, které se jako objekty v Azure portálu jmenují Record Sety. Všechno je super přehledné a bezva rychlé.

Na konec jsem už jen rekonfiguroval směrování na správné NS u mého poskytovatele domény a netrvalo to ani těch klasických 24h a už jsem jel z Azure.

Azure-DNS-JanMarekEU


Stránky:1234567...23